חפשו אותנו בפייסבוקחפשו אותנו באינסטגרם דף הבית | פעילויות ואירועים | חינוך וקהילה | אגף ספריית ש"ץ | מידע לביקור | אודות | About the museum
 
חדשות המוזיאון
     

פתיחה בשבת 17.9.16 בשעה 12:00

מהירקון לכנרת ובחזרה, מיצב ושיטוט - דינה הופמן

פרויקט אורח:  מלי דה-קאלו – מוקי צור מספר סיפורים, מיצב וידיאו

אוצרת: טלי תמיר

תערוכת היחיד של דינה הופמן, ילידת עין גב, שחיה ופועלת בתל אביב, היא מחווה למחוז ילדותה – הכנרת, באמצעות מפגש בין גדת הנהר התל אביבי, נטול ההילה ונעדר כל מטען היסטורי לבין הילת הקסם של הים הגלילי ומיתוס החלוציות הרומנטי הקשור בו.

 הופמן מחברת בין שני האתרים באמצעות ריטואל קבוע ופעולות חוזרות של צילום יומי, בניית חייכנים (סמיילים) מחומרי רדי-מייד שנמצאו על חוף האגם ועל גדת הנהר, אליהם מצטרפת נקודת צילום קבועה מחלון אמה שעל שפת הכנרת. בסדרה אחרת בונה הופמן אסמבלאז'ים מורכבים המהווים מעין אנדרטות מינוריות לזיכרון הביוגרפי ולשיטוטים היומיומיים. רשתות דייגים, אבנים, חפצים, עטיפות זרוקות וחפצים שונים שנקרו בדרכה  - כל אלה מותכים יחד לתוך מסלולי ההצבה והשיטוט בתערוכה.

החיבור הלא-מתחבר בין הירקון לכנרת מזין סדרה נוספת של הדפסים על נייר פרגמנט שבו נפגשים צילומי נוף של הירקון עם דימויים דמיוניים הקשורים לביוגרפיה הגלילית של הופמן. לדמויות האמיתיות בחייה –אמה בת ה-99, אביה המת, שנהרג לפני היוולדה, אביה המאמץ – מנדל נון, ארכיאולוג ימי וחוקר הכנרת, היא מוסיפה דמויות בדויות והיסטוריות שמתלוות למסע האישי שלה – חייכנים (סמיילים), דייגים, נשים יפניות, מריה המגדלית השטה בסירה ועוד.

בפרויקט מיוחד לתערוכה מציגה אמנית הוידיאו מלי דה-קאלו מיצב וידיאו שעוסק בדמותו של ההיסטוריון והסופר מוקי צור, אף הוא חבר עין גב (ונשוי לאחותה של הופמן) וחוקר את ההיסטוריה של ההתיישבות סביב הכנרת. בניגוד לעבודותיה הקודמות של דה קאלו, שחוקרת את דמותו של "מספר הסיפורים" ועוסקת במלאכת אריגת הסיפור וטוויתו המשתנה, בעבודה החדשה היא ויתרה על נוכחותו הפיסית של המספר בתוך הפריים המצולם לטובת נוכחותה המופשטת/קונקרטית של הכנרת, שצולמה במסע צילום איטי שסובב את האגם מכל צדדיו וכיווניו. סיפוריו של מוקי צור, הנטווים מתוך מחקר, עדויות והיכרות אינטימית עם יומנים וכתבים לא-פורמליים, מייצרים מתח מעניין בין המקום והסיפור, הנוף והאגדה. העבודה של דה-קאלו בוחנת את מעמד הסיפור ותפקידו של מספר הסיפורים בתרבות כמי שמייצר במו-פיו את המיתוס.  שתי התערוכות נאצרו על ידי טלי תמיר.

 

 
 
 
     
12

 

 

 

 

 

     
תערוכות מוצגות
תערוכות בעבר
חינוך במוזיאון
מאמרים
 

עיצוב ובניית האתר
Studio-ViTi
שעות פתיחה: ב׳-ד׳ 15:00-10:00, ה׳ 17:00-10:00
ו׳ ושבת 14:00-10:00
בימי א׳ המוזיאון סגור
לתיאום ביקור במועד אחר: 04-6757737

uriandrami.museum@gmail.com
משרד התרבות והספורט